пʼятниця, 26 травня 2017 р.
понеділок, 22 травня 2017 р.
Команда
програмістів з канадської IT- компанії StartupSoft разом з
тернополянкою Олександрою СТРУМЧИНСЬКОЮ готові розробити соцмережу для
українців під назвою Ukrainians. Якщо до 1 червня кількість підпиcників
досягне 50,000+, StartupSoft розробить продукт протягом 4-х місяців.
short.media поспілкувався з Олександрою, яка поділилася подробицями…Чого
нам очікувати від Ukrainians?
Команда програмістів з канадської IT- компанії StartupSoft разом з тернополянкою Олександрою СТРУМЧИНСЬКОЮ готові розробити…Детальніше
неділя, 21 травня 2017 р.
І. Лікарчук: чому вчителька робить свій останній випуск?
Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.Уже кілька днів думаю над черговим «реформаторським» меседжем МОН про необхідність перепідготовки в найкоротший термін 22 тисяч учителів.
А тут позавчора розмовляв із учителькою початкових класів, котра наступного тижня випускає своїх вихованців. Востаннє випускає. Тому, що вирішила покинути школу.
Головна причина - несприйняття ідей реформування її початкової ланки. Між іншим, потрапити в перший клас до цієї вчительки завжди хотіли батьки першокласників . Її дуже любили й люблять діти. Вона навчала, граючись: терпляче, з постійною посмішкою, максимально доброзичлива й ласкава, як мама. Має всі можливі відзнаки вчительської практиці, два рази виходила на загальноміський етап конкурсу «Вчитель року», але обидва рази через об'єктивні обставини не потрапляла на «республіку». Має достойні методичні публікації..........Далі
четвер, 18 травня 2017 р.
День вишиванки у Клубівській
ЗОШ I - III ст.
ЗОШ I - III ст.
Одягну я зранку
Білу вишиванку,
Заплету у косу
Я червоний мак,
Вмиюся росою
З зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай усі навколо
День новий стрічають,
Хай співають гучно
Радісних пісень,
Бо сьогодні свято
(Українці знають!),
Й весело святкують
Вишиванки День!!!
середа, 17 травня 2017 р.
Всесвітній день вишиванки у цьому році відзначається 18 травня. У третій четвер травня українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст.
Ідея свята зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді Воронюк запропонувала одногрупникам і студентам вибрати день і прийти усім у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрослося до всеукраїнських масштабів.
У 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках.
У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям АТО, які беруть участь в бойових діях в Донбасі.
Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для дитини вишивала мама або бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.
У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним.
У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення вишиванки.
Фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci
вівторок, 16 травня 2017 р.
В Україні заборонили доступ до Вконтакте і Однокласників
Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Відповідний указоприлюднено на офіційному Інтернет-представництві глави держави.
Зокрема, до переліку юридичних осіб, до яких будуть застосовані обмежувальні заходи, включено російське товариство з обмеженою відповідальністю «Вконтакте».
Рішенням передбачено, що окрім економічних і технологічних обмежень на території України, інтернет-провайдерам буде заборонено надання послуг з доступу до ресурсів сервісів «Mail.ru» та популярних серед молоді соціальних мереж «Вконтакте» та «Одноклассники». Передбачається, що обмежувальні заходи триватимуть 3 роки.Детальніше
Не усі школи використовують оновлені програми
Міністерство освіти і науки отримує суперечливі відгуки від батьків щодо використання школами оновлених програм початкової школи. Є школи, де оновлення не використовуються. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час наради з керівниками органів управління освітою обласних державних адміністрацій.
За словами міністра, на початку 2017 року в усі школи було доставлено Хрестоматію сучасної української дитячої літератури у двох томах накладом 640 тисяч примірників, але використовується вона по-різному в різних школах та регіонах країни.....Детальніше
неділя, 14 травня 2017 р.
вівторок, 9 травня 2017 р.
Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна.
9 травня 2017 року в селі Клубівка відбувся мітинг-реквієм присвячений 72-й річниці перемоги над нацизмом у Європі.
понеділок, 8 травня 2017 р.
Міністр: у школах розпочались заходи до Дня пам’яті
У роботі МОН з підготовки до Дня пам’яті та примирення є два ключових пріоритети: формування у дітей розуміння важливої ролі українців у перемозі над нацизмом, а також усвідомлення ними зв’язку поколінь – подвигу українців у Другій світовій і героїчним захистом України сьогодні. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич, під час засідання Оргкомітету з підготовки та відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення.«Хочу підкреслити, що в школах вже розпочалися заходи, приурочені до річниці. З кожним роком ветеранів стає дедалі менше, і тепер з дітьми приходять спілкуватися вже військові, які повернулися з АТО. Ми переконані, що це важливо не лише для дітей і формування їхньої картини світу, а й для військових, яким такі зустрічі допомагають знайти своє місце у мирному житті», – наголосила Гриневич......Далі
Діти втрачають інтерес вже у третьому класі, - Гриневич
Для впровадження нового стандарту початкової школи в Україні необхідно перенавчити 22 тисячі вчителів. Про це в ефірі «5 каналу» в програмі «Підсумки дня» сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.«Ми збираємося наприкінці травня представляти якраз новий стандарт початкової школи, і там буде презентований саме інтегрований підхід. Для цього щоб цей інтегрований підхід торкнувся всіх українських дітей у першому класі у 2018/2019 навчальному році, нам треба перенавчити 22 тисячі вчителів», – сказала вона.
За її словами, спілкуватись необхідно і з батьками, адже сьогодні діти втрачають інтерес до школи вже у третьому класі.
«Що повинні розуміти батьки: ми будемо вчити табличку множення, але ми будемо вчити її в такий спосіб, щоб дитину це не знеохочувало до навчання. Сьогодні діти втрачають інтерес до школи вже у третьому класі…, тому що сучасні діти вже по-іншому сприймають інформацію. Вони вже з дитинства користуються гаджетами, бачать різноманітні ігри, тому приходячи в школу і зустрічаюсь лише з таким процесом напихання знаннями, коли є дошка й вчитель і ти повинен сидіти непорушно 40 хвилин за партою, вони втрачають мотивацію до навчання», – зауважила Гриневич.
Міністр: учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей
Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Чернігівщини.«Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось»......Далі
середа, 3 травня 2017 р.
Завдання моніторингу учнів 4-х класів пройдуть апробацію
3 травня 2017 року починається апробація завдань для моніторингу початкової освіти – дослідження читацької та математичної компетентностей учнів четвертих класів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.За повідомленням МОН, результати апробації не оприлюднюватимуть і за ними не оцінюватимуть рівень навчальних досягнень школярів чи окремих шкіл. Метою апробації є підготовка якісних завдань для моніторингу, який проводитимуть для оцінювання якості роботи початкової школи в Україні.
Апробація пройде у 44-х загальноосвітніх закладах в 9 регіонах України. Перший етап триватиме до 19 травня, другий заплановано на жовтень цього року.
Завдання створені робочою групою при Міністерстві освіти і науки України, до якої увійшли представники Українського центру оцінювання якості освіти, МОН, Національної академії педагогічних наук, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту освітньої аналітики, навчальних закладів, педагогічних вишів тощо.
У тестових зошитах з читання міститимуться невеликі тексти, що відрізнятимуться за форматом і змістом. Школярі повинні будуть знайти певну інформацію, проаналізувати та проінтерпретувати її, відповісти на запитання до текстів та ін. Учасники отримають буклет з текстом та окремий зошит із завданнями, де записуватимуть відповіді.
Підписатися на:
Дописи (Atom)