четвер, 27 квітня 2017 р.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя проведено  у 2 - 3 класі під керівництвом Романюк Т.М. та Прокопивнюк Л.О. бесіду «Пожежна безпека. Правила поведінки під час пожежі». «Запобігання виникненню пожеж».

Під час бесіди учні пригадали правила поведінки під час виникнення пожежі та про необхідність їх дотримання; про невідкладні дії під час пожежі; про першу долікарську допомогу потерпілому під час пожежі. Обговорювали дії, які можуть призвести до небезпечних ситуацій, які види ігор та перебування у небезпечних для життя і здоров’я місцях, можуть стати причиною пожежі. Переглянули мультфільми «Уроки обережності», де учні зробили висновок, що питання пожежної безпеки дуже важливі. Як правило, якщо виникає пожежа, то це трапляється раптово і вогонь поширюється дуже швидко. Не розгубитися в такій ситуації неможливо, а якщо у дитини не досить знань, як поводитися при пожежі, то ситуація може виявитися сумною. Слід пам’ятати, що дотримання правил пожежної безпеки у побуті рятує життя......Фото

пʼятниця, 21 квітня 2017 р.

Хто такі «ікси» та «ігреки» і як їм порозумітися з «зетами»

Про конфлікти батьків і дітей написані романи та наукові праці. Та в кожного покоління знов і знов виникає запитання «Чому ми такі різні? Чи будемо такими ж на старості, як наші батьки?»
Є теорія, що пояснює, чому покоління так різняться. 
Справа не у віці — занадто старому або занадто молодому — люди різних епох різняться, навіть досягаючи одного віку. Причина у відмінностях історичних умов, за яких зростали покоління.....Читати далі

вівторок, 18 квітня 2017 р.

Ми відвідали тераріум!!!!!
 Тераріум або терарій (від лат. terra «земля») — приміщення або посудина для утримування дрібних наземних тварин, головним чином земноводних, плазунів, гризунів та безхребетних для спостережень за їхнім життям.













субота, 15 квітня 2017 р.

Великоднє сонце сяє у ясній блакиті,
Теплим променем цілує світ увесь.
І серця для радості відкриті:
Знайте, люди, що Христос Воскрес!
Горобці цвірінькають надворі –
То вони співають Богу честь!
Позабудьте сумніви і горе,
Бо Христос Воістину Воскрес

четвер, 13 квітня 2017 р.

7 речей, які зникнуть зі шкіл найближчим часом .....

Світ змінюється, і освіта відповідно. Звичайно, можна сміливо заявити, що освітня сфера значно відстає від інших. Вона протистоїть нововведенням і чіпко тримається кігтями за старі, але «перевірені досвідом» методики.

Але це не означає, що зовсім нічого не змінюється. Просто це відбувається не так швидко, як хотілось би. Розглянемо 7 речей і явищ, які можуть зникнути з навчальних закладів у найближчі роки. Каталізатором для цих змін у черговий раз будуть нові технології і їхнє вміння все робити простіше, швидше і ефективніше.

Тести

Тести – застарілий погляд на освіту, якою б зручною і ліберальною не була система ЗНО. Можливо, є сенс залишити зовнішнє незалежне тестування і потихеньку винищувати використання тестів у самому процесі навчання.

Загальний розклад

Кількість, частота і тривалість уроків не може бути однаковою для всіх. Це те ж саме, якби фабрики і кравці шили одяг одного і того ж розміру.

Комп’ютерні класи

Багато шкіл вже впроваджують використання ноутбуків, нетбуків, планшетів, електронних книг на уроці. Потреба в комп’ютерних класах з плином часу може зникнути сама по собі.

Гендерні ярлики

Хлопчик-дівчинка, дівчинка-хлопчик… Яка різниця? Хм, звичайно, різниця є, але можливості сьогодні рівні для всіх. Напевно, немає більше таких професій, які були б не під силу кожній із статей, не рахуючи деяких релігійних санів.

Учительське місце

Поки вчитель стоїть перед класом, контент відходить на другий план, а учні залишаються підлеглими. Технології дозволяють учням безпосередньо працювати з відфільтрованим (книги та рекомендовані статті) і нефільтрованим контентом (відео на Youtube, ресурси пошукових систем), соціальні мережі (так, вони теж можуть допомагати при навчанні), електронні архіви, експерти та ментори, з якими можна працювати.




Підручники

Паперові книжки в жодному разі не наші вороги. Але реалії такі, що їх витісняють. Додайте до цього фінансові витрати на щорічний випуск підручників з оновленою інформацією, витрату лісових ресурсів і сколіози, кіфози і інші проблеми нашого слабенького покоління молоді. Та й ненормально це, коли першокласники носять портфелі більше себе самих. А маленький гаджет не займе багато місця і буде використовуватися на всіх уроках. І, звичайно ж, у нього набагато більше можливостей, ніж у старенького доброго підручника. Але користуватися гаджетами потрібно з розумом, не на шкоду.

Стандартне викладання для всього класу

Чому викладання одного і того ж контенту для класу в 30 чоловік вважається нормою? Невже всі вони хочуть чути і сприймати матеріал в один і той же спосіб? А як же виховання особистостей і індивідуальні потреби? Можливо, вам здасться, що це неможливо реалізувати у звичайній школі. Не стане ж кожен учитель приділяти час учневі індивідуально – у кінці кінців, послуги репетитора повинні оплачуватися належним чином!

Можна ділити клас на кілька груп залежно від їх інтересів і переваг, об’єднувати учнів з різних класів. Головне – не вік, а прихильність до тієї чи іншої сфери, тому чи іншому способу сприйняття. Малюки будуть тягнутися до дорослих учнів, школярі старших класів навчатись у молодших образному мисленню. Не так вже й погано.
ЧОМУ ПІДЛІТКИ СТАЮТЬ ГРУБИМИ І ПОЧИНАЮТЬ ПРОЯВЛЯТЬ НЕПОВАГУ ТА ЗНЕВАГУ?

Як правильно реагувати на грубість підлітків?
Дуже часто в підлітковому віці у дітей, у зв’язку з необхідністю відчути себе дорослими, проявляються такі риси, як грубість, неповага (скоріше, зневажливе ставлення). Часто в період становлення підліток не знає, як йому проявити свою дорослість, і знаходить найпростіший шлях – грубість, зухвалі фрази, які раніше він не міг собі дозволити. І тут батькам дуже важливо правильно відреагувати, щоб не просто накричати і “натиснути” авторитетом, а виправити ситуацію.............Далі

Діти мають виходити зі школи багатомовними, - міністр

 

Хороша освіта повинна дати можливості для дитини вийти зі школи багатомовною, тобто володіти на достойному рівні одразу кількома мовами. На цьому, під час експертного обговорення на тему розвитку багатомовності українських школярів, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.
За її словами, володіння кількома мовами не лише збільшить освітні можливості для дітей, а й сприятиме відкриттю України для світу та налагодженню продуктивних міжнаціональних зв’язків.
Міністр висловила переконання, що для цього школа має навчитись формувати у дітей компетентності ХХІ століття. До них, зокрема, входять «Спілкування державною мовою», «Спілкування іноземними мовами», «Соціальні і громадянські компетентності», «Загальнокультурна грамотність».......Детальніше

10 головних помилок батьків які роблять дітей істеричними


Дитячі істерики — дуже поширена проблема. Практично немає жодної родини, яка б так чи інакше не зіткнулася з подібними нападами у дитини. Ситуація болюча, і абсолютно всі хотіли б її уникнути.

Між іншим часто самі батьки власною поведінкою провокують виникнення істерик.

Ми підкажемо, як уберегтися від цього.

Ви можете по-різному ставитися до дитячих істерик. Вони можуть:

Викликати у вас почуття безпорадності.
Викликати гостре почуття жалю і співчуття.
Дратувати.
Втомлювати.
Лякати.

Але абсолютно точно не можуть радувати.
І вже, звичайно, ви точно не хочете посприяти тому, щоб істерики стали звичайною справою у вашої дитини.
Між тим достатньо здійснити тільки одну з 10 помилок — і ймовірність того, що дитячі істерики увійдуть в життя вашої родини, буде дуже висока. А якщо вам трапиться допустити не одну, а кілька помилок — результат буде майже незворотним.
Які батьківські помилки призводять до дитячих істерик?
Давайте розбиратися...............Детальніше

 

середа, 12 квітня 2017 р.

Виховання дітей відповідальними людьми

 Ви коли-небудь чули від учителя вашої дитини такі слова: «Ваш син такий охайний та організований. На його парті завжди порядок, він виконує завдання трьома різними пастами й завжди вчасно робить домашню роботу»? Можливо, слова вчителя були трохи іншими: «Робоче місце вашої доньки виглядає так, ніби по ньому пройшовся торнадо. Вона часто не знає, де лежать її підручники та зошити, а її роботи неохайні й зім'яті». Здається, що одні діти мають уроджену здатність бути організованими й відповідальними, у той час як інші не мають подібних рис. Деякі з нас є батьками обох типів дітей, і ми іноді дивуємося, чому вони такі різні........Детальніше

вівторок, 11 квітня 2017 р.

Чи зможе існуюча школа по-іншому мотивувати учнів?

Міністр освіти Лілія Гриневич під час спілкування з українськими школярами наголосила, що сьогодні школа практично не відповідає на запитання учня: «навіщо мені потрібно те, що я вчу?». За її словами, першочерговим завданням учителя у Новій школі – дати учню розуміння, де та як можна застосувати отриманні знання на практиці........Детальніше

понеділок, 10 квітня 2017 р.

В Клубівській ЗОШ I-IIIст. 7 квітня пройшов
 День здоров'я!!!!

 Здоров'я людини- найбільше багатство.
Його неможливо ніколи купити.
Його не буває в житті забагато.
Без нього не можна у щасті прожити








четвер, 6 квітня 2017 р.

Таксономія Блума



Мої талановиті другокласники! 
                                                                  

Карачун  Артем

     
Хмарук Олексій, Розумна Аліса, Самойлюк Вікторія,
 Карачун Артем. 
Лялька Мотанка виготовлена моїми маленькими трудариками!!!


 Розумна чи обдарована дитина: у чому відмінність?

У США на бампері машин іноді можна побачити наклейку з написом «Моя дитина – честь школи!». Припустимо, наклейка отримана. Дитина розумна. Але чи обдарована вона? Хочете вірте, хочете ні, але різниця є.

Нижче наводимо порівняльну таблицю, що ілюструє деякі поведінкові маркери, складену за матеріалами Джанет Сзебос Роббінс з Державної асоціації обдарованості (США):.......Детальніше

середа, 5 квітня 2017 р.


Вирішили стати вчителем та змінити світ на краще? Кандидат педагогічних наук Юрій Коноваленко підготував низку порад, до чого треба бути готовим у цій вкрай не простій професії..Детальніше

вівторок, 4 квітня 2017 р.

Сьогодні міжнародний день інтернету!


         А ви знаєте, що 4 квітня міжнародна Інтернет-спільнота відзначає свій день – День Інтернету?

       У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню Мережу енциклопедією людського знання, а покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.
      Щороку святкування відбувається 4 квітня – у день смерті святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником Інтернету.
       У багатьох країнах існують також національні дні Інтернету. Зазвичай вони приурочені до якихось подій, пов'язаних із введенням Інтернету в цій країні, зокрема в Україні День інтернету святкується 14 грудня.



Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 «Сторінку не знайдено».

неділя, 2 квітня 2017 р.

субота, 1 квітня 2017 р.

1 квітня - День сміху!!! Історія і цікаві факти.....
Всі ми вже звикли до того, що 1 квітня треба обов’язково пожартувати над друзями, рідними. Зрозуміло, що жарт має бути доречним та без негативних наслідків (на зразок синців у жартівника чи сердечного приступу в людини, яку розвели в цей день).
Але ж звідки прийшло до нас це свято та як його відзначають у світі? Історія Дня сміху починається ще в античний час.
На думку деяких дослідників прототипом цього свята у еллінів був фестиваль Деметрія, який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри — Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели — адже її крики були лише обманною луною.
Ще одна гіпотеза пов’язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Одразу ж після весняного рівнодення давні римляни відзначали свято на честь божества сміху (Кізиз). Свято це поєднувалося з різними жартівливими обманюваннями. Римський письменник Апулей, автор “Метаморфоз”, писав з цього приводу: «Забави ці, які ми кожного року влаштовуємо на честь Сміху, завжди мають які-небудь вигадки. Ми єдині з усіх народів, що умилостивляє забавами, веселощами та жартами божество, яке називається Сміхом”. Ісландські саги також розповідають, що звичай обманювати 1 квітня існує з дуже давніх часів та введений самими асами (богами). Цей звичай поширений у Данії, Швеції, Норвегії та в багатьох інших країнах. У давніх індійців в квітні, першому місяці їхнього року, відзначався день народження богині Сіти. На цьому святі влаштовувалися і сценічні вистави, у яких індійці жартома обманювали одне одного, намагаючись таким чином привернути до себе богиню.
Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі й датується XVII сторіччям. Щоправда, стверджують, що у Франції він існував із 1564 року, коли там було введено новий календар, що пересунув Новий рік із 25 березня на 1 січня. Однак минули роки, перш ніж нововведення перемогло багатовікову звичку. Чимало людей через незнання чи через консервативні погляди продовжували обмінюватися привітаннями та подарунками в останній день колись новорічних свят – 1 квітня. Інші ж тішилися над ними й називали «квітневими дурнями» або «першоквітневими рибами», бо вони легше за все ловляться на гачок. Досі французькі кондитери виставляють цього дня величезних шоколадних риб, а дітлахи намагаються прикріпити до спин товаришів паперових рибок.