середа, 31 січня 2018 р.

Що буде вчителям НУШ, які не пройдуть курси для підвищення кваліфікації 

 

Вчителі Нової української школи, які з поважних причин не пройдуть частину обов’язкових курсів з підвищення кваліфікації, зможуть це зробити після того, як візьмуть перші класи.
Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич на презентації онлайн-курсу для вчителів початкової школи.
За її словами, перевагу надаватимуть тим вчителям перших класів, які пройдуть курси.
І будемо тоді працювати з цими одиничними випадками. Я не виключаю, що вони будуть. Наприклад, хтось не пройде частину модулів чи не відвідає одну із сесій через захворювання. Тоді ці люди змушені будуть зробити це пізніше, вже розпочавши викладання в першому класі....Читати далі

Як говорити з дітьми про інклюзію? Сім тематичних відео   Детальніше

вівторок, 30 січня 2018 р.

ТОП-5 порад як вивчити англійський алфавіт з дітьми

Навчання – це важливий та цікавий період у житті дитини. Неначе один із перших переходів до дорослого життя. Процес вивчення алфавіту може проходити досить легко і весело, а може перетворитися на нудне заняття. А для того, щоб навчання приносило не лише користь, а й задоволення, ми радимо вам дотримуватись ТОП-5 порад з вивчення англійського алфавіту від викладачів «Англійська Хелен Дорон», до яких належать:
  • системність;
  • своєчасність;
  • різноманіття;
  • інтерактивність;
  • веселощі.
Системність
Якщо ви плануєте розпочати вивчати англійську абетку – то ви, в першу чергу, маєте налаштувати себе на це, адже на це потрібно виділити час та енергію. Які б активності ви не обрали для своєї дитини – це має буде регулярно, хоча б 2-3 години на тиждень. Адже дитині буде легше охопити весь обсяг нової інформації тільки завдяки системі....Детальніше

субота, 27 січня 2018 р.

Довести до відома батьків та учнів.
Хмельницький академічний обласний театр ляльок запрошує учнів 1- 5 класів  на виставу «Лисичка та ведмідь». Режисер – Я. Грушецький, художник – М. Данько, композитор – О. Козаренко.  Вистава триває 40 хвилин.
Вистава відбудеться 13 лютого 2018 року в Ізяславському Будинку творчості дітей та юнацтва.
Початок о 12.30 год.
Вартість квитка – 25 грн.

середа, 24 січня 2018 р.

Хто потрібен сучасному учневі: вчитель чи ментор?

 Як змінилася роль шкільного вчителя у світі, де в пару кліків мишкою можна знайти мільйони людей, які потенційно здатні чомусь навчити?Щоб відповісти на це запитання, потрібно усвідомити: вчителі — вже не найрозумніші люди в тому, що стосується знання програми й навчального матеріалу, якщо під час заняття в класі є доступ до інтернету. Потрібно навчитися сприймати ці зміни як щось позитивне і корисне для учнів.......Детальніше

7 причин, чому шкільні твори відбивають бажання творити

 Люди часто складають враження про вас з того, що ви про себе пишете. Ми все частіше спілкуємося текстами, і літературні навички — це вже не розкіш, а «засіб пересування по життю», впевнена психолог, представниця школи «Пишущий психолог» Лідія Ковальчук. На жаль, більшість людей не пишуть, бо впевнені, що читати їх не будуть, а «твори вони ще в школі ненавиділи». Чому ж алергію на творчість прищеплюють там, де мали б виробити смак до хорошого тексту?......Детальніше

понеділок, 22 січня 2018 р.

 Результат пошуку зображень за запитом "Підготовка вчителів 1-х класів"Підготовка вчителів 1-х класів розпочнеться у лютому

У лютому 2018 року в Україні розпочнеться підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У рамках заходів з підготовки вчителів Інституту модернізації змісту освіти, місцевим органам управління освітою та закладам післядипломної педагогічної освіти доручено забезпечити обов'язкове підвищення кваліфікації учителями початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках та вчителями шкіл (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин.
Також у МОН рекомендують організувати проходження підвищення кваліфікації  заступникам директорів шкіл з навчально-виховної роботи у початкових класах та вчителям-предметникам фізичної культури, мистецтв, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках.
Учителі іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році, підвищуватимуть кваліфікацію за окремим графіком та програмами Британської Ради в Україні, Гете-Інституту в Україні та Посольства Франції в Україні.
Керівники інститутів післядипломної педагогічної освіти також отримали доручення подати на затвердження МОН списки тренерів з підвищення кваліфікації та   регіональні графіки навчання вчителів 1-х класів Нової української школи.
Початок проведення першого етапу підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/19 навчальному році запланований на лютий 2018 року.
Зокрема, з 15 лютого до 06 березня має відбутись перша настановна очна сесія. Проведення другої очної сесії заплановане на березень - квітень, а у травні - червні має відбутись підсумкова сесія.
Разом з тим, вже з 01 лютого має бути організовано обов'язкове проходження дистанційного курсу навчання вчителів, які впроваджуватимуть стандарт початкової освіти у 2018/19 навчальному році, відповідно до графіку виконання освітньої програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що вже затверджена МОН.
Учителям, які успішно пройдуть курс підготовки з впровадження нового змісту початкової освіти, будуть видані документи про підвищення кваліфікації встановленого зразка.
У вересні цього року запланований початок другого етапу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2019/20 навчальному році.
День Соборності України в Клубівській школі
 















Мої маленькі третьокласники засвоюють техніку квілінг.
Ура ми молодці!!!!!!!!!!!


















неділя, 21 січня 2018 р.

 Результат пошуку зображень за запитом "кір"

Що треба знати про кір і як захистити себе

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спеціалісти МОЗ відповідають на найбільш поширені питання про кір.
Спалах кору в Україні: цифри і факти
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоб захистити якомога більше дітей.
За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344,  Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.
Станом на 11 січня 2018 року в Києві на кір захворіли 66 людей, із них 54 – діти.
МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання, щоби запобігти епідемії.
Як передається вірус кору....Детальніше

 МОН затвердило програму підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів

МОН затвердило програму підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів

Міністерством освіти затверджено типову освітню програму організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.
Освітня програма розроблена для вчителів початкових класів закладів освіти різних типів і форм власності.
Метою типової освітньої програми є підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів 1-х класів щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти.
Автори програми підвищення кваліфікації зазначають, що її актуальність полягає в необхідності підготовки вчителя Нової української школи до реалізації освітньої політики держави шляхом опанування новітніми практиками, технологіями, методиками, формами, методами професійної діяльності на засадах інноваційних освітніх підходів.
Розробники також наголошують, що головною ідеєю підвищення кваліфікації вчителів початкової школи є забезпечення самовдосконалення слухачів на основі активізації їхньої базової освіти, набутого професійного та життєвого досвіду, соціальних запитів держави щодо ефективного виконання посадово-функціональних обов’язків.....Далі

пʼятниця, 19 січня 2018 р.

 Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році

Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році

Кабінетом Міністрів разом із Міністерством освіти визначено категорії педагогічних працівників початкової школи, які у 2018 році мають пройти підвищення кваліфікації. Відповідне розпорядження підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Виходячи з тексту документа, Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства освіти щодо необхідності проведення у 2018 році додаткових заходів стосовно підвищення кваліфікації педагогічних працівників за Державним стандартом початкової освіти.
Планується, що підвищення кваліфікації проходитиме за сучасними освітніми методиками, що базуються на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підходах.
Зокрема, у 2018 році підвищення кваліфікації пройдуть вчителі початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках.
Також необхідність підвищення кваліфікації чекає на заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть першачків у 2018/19 навчальному році та вчителів шкіл, в яких діти навчаються мовами національних меншин.....Далі

середа, 10 січня 2018 р.

10 січня відбулося засідання школи вищої педагогічної майстерності вчителів початкових класів








вівторок, 9 січня 2018 р.


Результат пошуку зображень за запитом "сертифікація вчителів"
У новому законі про освіту йдеться про сертифікацію вчителів (один раз на три роки). Спочатку тестування педагоги будуть проходити за бажанням, а з 2020 року воно буде обов’язковим. І паралельно буде проходити атестація вчителів (один раз на п’ять років). 
Вчитель, який успішно пройшов сертифікацію, може не атестуватися, а до його заробітної плати буде нараховуватися 20 відсотків.
Та нововведень, як завжди, бояться, не сприймають. Особливо тоді, коли немає чіткої програми, не виписані положення… Хто розроблятиме питання для тестування? І як перевірити тестами практичні уміння? Адже не секрет, що сьогоднішні тести ЗНО, іспити у ВНЗ не сприяють розвитку мовлення випускників. Особливо це важливо для педагогів, які мають вільно володіти українською мовою, мати достатній словниковий запас і цікаво розповідати! Хтось говорить, що сертифікація буде більш об’єктивною, аніж атестація…Детальніше

понеділок, 8 січня 2018 р.

Результат пошуку зображень за запитом "вправи техніка читання"
Вправи, які допоможуть удосконалити техніку читання та зроблять цей процес легшим і цікавішим. Як і скільки займатися з дитиною ­ читайте далі.
ТРИВАЛІСТЬ ЗАНЯТЬБатьки, які формулюють завдання на кшталт “поки не дочитаєш цю казку, з-за столу не встанеш”, – роблять величезну помилку. Краще читати менше, але частіше. Три невеликих заняття впродовж дня по 5-7 хвилин будуть набагато ефективнішими, ніж одне тривалістю 15-20 хвилин. Проміжок між заняттями має бути не меншим від однієї-двох годин.
Вправа перша: СЛОВА-ПОЛОВИНКИЗавдання: за окремим фрагментом слова здогадатися, якою є його інша частина. Для цього потрібно написати 5-10 слів на паперових листках та розрізати їх на половинки. Перемішайте і запропонуйте дитині скласти з цих елементів слова.
Вправа друга: БУКСИРЦя вправа передбачає спільне читання дитини з дорослим. Оберіть сторінку з книги та відзначте початок тексту. Читайте його про себе, водячи рядками, які ви читаєте, пальцем. Завдання дитини – паралельно читати той самий текст, але вголос, слідкуючи за рухом вашого пальця. Таким чином дитина буде “підлаштовуватися” під швидкість так званого “буксира” – тобто вашого ритму читання.
Вправа третя: ЧИТАННЯ НА ЧАСВиберіть текст, який дитина буде читати протягом однієї хвилини. Як тільки час спливе – скажіть “Стоп!”. Позначте місце у тексті, на якому учень зупинився. Повторіть читання спочатку, знову засікаючи одну хвилину. За другим разом обсяг тексту буде більшим. Ця вправа дає змогу відразу побачити результат, і це надзвичайно мотивує учня ще більше удосконалювати свої навички читання.
Вправа четверта: СТРИБОК – ЗУПИНКАДитина кладе руки на коліна, перед нею книга з текстом. Після вашої команди “Стрибок!” дитина починає читати. Команда “Зупинка!” – означає вимогу зупинитися, підняти голову, заплющити очі та кілька секунд відпочити. Після команди “Стрибок!” учень очима має знайти у книзі місце, на якому зупинився, та продовжити читання.

Результат пошуку зображень за запитом "дзига"

Від дзиґи до бізіборда: як змінилися іграшки в дитсадках за 15 років

Наприкінці минулого року Міносвіти затвердило новий перелікіграшок для дитячих садків. Востаннє його змінювали аж 15 років тому — у 2002-му. А перед цим — у 1995-му. Перші українські рекомендації багато в чому дублювали ще радянські стандарти. Однак нинішній список демонструє, що часи змінилися, як і діти. Розповідаємо — як саме.

Що додали, а що прибрали

Завдання переліку — не тільки окреслити необхідний мінімум, а й «легалізувати» ті іграшки, які є вдома в малюків, але не були дозволені в дитсадках. Наприклад, лялькові будиночки, іграшкові фотоапарати, мікроскопи, комп’ютери. Якщо в попередньому переліку дітям пропонували вивчати м’ясорубку і телевізор, то тепер рекомендують по п’ять іграшкових мобільних телефонів на групу. Для ясельного віку додали ігри з пральними машинками.
Стали доступними також радіокеровані та інерційні іграшки. Тож навіть для найменших передбачено по два роботи, два чудо-звірятка і чотири машинки. А ще до переліку ввійшли сучасні іграшкові споруди: естакада, бензозаправка, автопаркінг. Очевидно, для балансу — старовинний замок. З’явилися набори карток для вивчення емоцій і почуттів, а також економічних відносин......Детальніше